Generalne Pytania Odnośnie uCoz

uCoz Modules


Odpowiedź: W bazie danych. Użytkownicy nie mają do nich dostępu.


Odpowiedź: Tak. Wejdź w Panel zarządzania – Testy -> Zarządzanie wpisami, znajdź żądany wpis i edytuj go.


Odpowiedź: Tak. Można to zrobić przez zmianę ustawień uprawnień grup.


Odpowiedź: W takim wypadku nie możemy ci pomóc. Musisz się skontaktować ze Wsparciem Technicznym usługi SMScoin.


Odpowiedź: Tak, istnieje. Ta funkcja pozwala na korzystanie z API tylko tym, którzy znają klucz. Dla pozostałych osób API nie będzie działać. Możesz włączyć tę funkcję w Panelu zarządzania -> Ustawienia -> Ogólne ustawienia -> Użyj klucza API. Klucz zostanie wygenerowany automatycznie.

Jeśli chcesz zmienić istniejący klucz, wyłącz tę funkcję, a następnie włącz ponownie i zapisz zmiany.


Odpowiedź: uNet.com jest ciągle w fazie programowania. Po jego pełnym uruchomieniu wszystkie funkcje będą dostępne.


Odpowiedź:

W ramach usług internetowych uCoz dostępne sa wszystkie popularne dzisiaj metody płatności. Są to: Webmoney, Yandex Money, kioski do płatności, karty bankowe, PayPal, Visa, MasterCard, American Express, Diner's Club, JCB, Discover, Digital Check, Paymer.com, Telepat.ru i SMS.Odpowiedź:

Możesz je zmienić wchodząc w Panel zarządzania -> Ustawienia -> Ogólne ustawienia. W tej sekcji zmienić możesz nazwę swojej strony, wybrać oprawę graficzną, zmienić strefę czasową i wiele innych.

 Odpowiedź: uCoz jest systemem do tworzenia stron dynamicznych, dlatego wyłączyliśmy przesyłanie przez FTP plików z rozszerzeniem .html, .htm i .shtml. Jeśli chcesz przesłać taki plik, możesz to zrobić w Panelu zarządzania, w sekcji "Menedżer plików".

Jeśli cała twoja strona składa się z takich plików, nadszedł czas, aby przejść do następnego poziomu tworzenia witryny, czyli tworzenia stron dynamicznych. W tym celu zbadaj moduł "Edytor podstron". Tutaj możesz tworzyć nieograniczoną liczbę stron i wypełnić je wszelkimi informacjami, a równocześnie projekt swojej stronie będzie zawierał się tylko w jednym szablonie, co pozwala szybko zmienić projekt. Zawartość dynamicznych stron jest zawarta w bazie danych, przez co nie jest związana z projektem graficznym. Możesz zarządzać zawartością strony zarówno przez Panel zarządzania jak i stronę.


Odpowiedź: Administrator musi sam zmienić hasło. Konto administratora nie może być edytowane przez inną osobę.


Odpowiedź: W Panelu zarządzania -> Ogólne ustawienia.


Odpowiedź: Nie. Nie jest to możliwe.


Odpowiedź:

Można to zrobić w prosty sposób:

  1. Jeżeli nabyty pakiet płatnych usług nie został jeszcze wyczerpany i chcesz przejść na inny, pierwsze co musisz zrobić to zakupić nowy pakiet. Możesz to zrobić w Panelu zarządzania -> $ Usługi płatne -> Usługi płatne.
  2. Aby aktywować nabyty pakiet należy anluować stary, aktywny pakiet: Panel zarządzania -> $ Usługi płatne -> Zapłacone zamówienia: anuluj

Pieniądze, które nie zostały wykorzystane, zostaną zwrócone na twoje konto. Zostanie też naliczona opłata za zwrot.Odpowiedź:

SMO (ang. „Social Media Optimization”) to szereg działań mających na celu zoptymalizowanie witryny pod kątem mediów społecznościowych. Działania te to w praktyce zbiór metod, które pozwalają na przyciągnięcie użytkowników z różnych sieci społecznościowych na naszą stronę. Rezultat ten osiągnąć można poprzez np. umieszczanie zawartości strony w serwisach społecznościowych czy też integrację strony z wtyczkami tych serwisów.

uCoz oferuje następujące narzędzia pozwalające na integrację z mediami społecznościowymi:

  • Pasek Sieci Społecznościowych- pasek na Twojej stronie pozwalający Twoim gościom na proste polubienie zawartości stony oraz podzielenie się nią w serwisach społecznościowych
  • Media Społecznościowe- moduł pozwalający na automatyczne umieszczenie wpisów ze strony w ramach wybranych sieci społecznościowych

Dodatkowe Informacje:

WikipediaOdpowiedź: Kod bezpieczeństwa nie zabrania użytkownikom dodawania wpisów. Zatrzymuje natomiast spam roboty.


Odpowiedź: Możesz umożliwić to w sekcji uprawnień grup Użytkowników poprzez zaznaczenie pola "Edycja/Usuwanie własnych zdjęć” i " Edycja/Usuwanie własnych komentarzy”.


Odpowiedź: Jeśli wybierzesz "Wybór jednej odpowiedzi”, to oznacza, że użytkownik może wybrać tylko jeden wariant odpowiedzi.  "Wybór kilku odpowiedzi” oznacza, że użytkownik może wybrać tyle wariantów odpowiedzi, ile określiłeś w kolejnym kroku dodawania testu.


Odpowiedź: Dokładnie tak samo, jak to robisz w Konstruktorze Menu Strony. Przeciągnij odpowiednią kategorię przytrzymując .


Odpowiedź: Trafia on na twoje konto w systemie SMScoin.


Odpowiedź: Aby aktywować PHP musisz kupić "Możliwość użycia skryptów PHP" - albo jako oddzielną usługę, albo w ramach pakietu usług, w którego skład wchodzi ta usługa. Gdy usługa PHP jest włączona, na oddzielnym serwerze jest tworzone konto. Wykonanie wszystkich skryptów PHP następuje na tym serwerze. Dostęp do tego konta, zmiany i usuwania danych odbywa się zgodnie z protokołem FTP, z loginem i hasłem (możesz je określić, kiedy PHP jest aktywowany). Można je sprawdzić w Panel zarządzania -> Strona główna.


Odpowiedź: Każdy administrator strony może oznaczyć użytkownika, jako SPRAWDZONY według własnego upodobania i przypisać im uprawnienia według własnego uznania. Możesz ustawiać uprawnienia jak ty tego chcesz. Tak więc, grupy (lub członkowie grup) będą różnić się pod względem uprawnień, które im przypisałeś. np. Sprawdzony użytkownik nie musi wprowadzać kodu bezpieczeństwa na forum.


Odpowiedź: Możesz przywracać szablony za pomocą opcji "Przywróć domyślny szablon”. Można ją znaleźć powyżej pola dostosowywania szablonu. Kliknij przycisk "Przywróć domyślny szablon” i zapisz.


Odpowiedź: Te kody działają tylko w szablonach. Ich wartości zależą od różnych warunków, takich jak nazwa zalogowanego użytkownika lub ustawienia danej usługi. Nie można edytować tych kodów.


Odpowiedź: Nie. W ten sam sposób wyszukiwarki nie indeksują wpisów, których Goście nie mają prawa przeglądać.


Odpowiedź:

Kody doładowań to kody upominkowe które aktywują środki na stronach uCoz. Możesz otrzymać takie kody biorąc udział w licznych konkursach i specjalnych ofertach organizowanych przez naszą firmę. Fundusze pozyskane dzięki kodom doładowań mogą zostać wykorzystane na każdą z płatnych usług.

Kody aktywować możesz w Panelu zarządzania -> $ Usługi płatne -> Doładuj z konta osobistego -> kody doładowań.

Wystarczy, że wprowadzisz numer kodu upominkowego i klikniesz „Użyj kodu”.Odpowiedź:

SEM (ang. „Search Engine Marketing”- marketing w wyszukiwarkach internetowych) to zestaw działań dokonywanych w ramach wyszukiwarek internetowych i mających na celu zwiększenie liczby gości odwiedzających Twoją stronę. Podstawowe metody SEM pozwalające na przyciąganie użytkowników docelowych poprzez wyszukiwarki internetowe to:

  • SEO (ang. „Search Engine Optimization”- pozycjonowanie) to zestaw czynności mających na celu poprawienie pozycji strony w wyszukiwarkach internetowych
  • Reklama kontekstowa- to skierowana do konkretnych odbiorców reklama w wyszukiwarce internetowej. Jest to jeden z najbardziej popularnych i efektywnych sposobów na zdobywanie użytkowników, gdyż płatne są tylko bezpośrednie odesłania na stronę z poziomu reklam.


Odpowiedź: W tej wersji forum wątki z nowymi wiadomościami są wyświetlane na szczycie. Oznaczone są, jako "Są nowe wiadomości”. Stare wątki bez nowych wiadomości są umieszczone zaraz pod wątkiem z nowymi wiadomościami. Oznaczone są one, jako "Nie ma nowych wiadomości”.


Odpowiedź: Panel zarządzania -> Ogólne ustawienia: Nałożenie tekstu na przesłane zdjęcia (znak wodny).


Odpowiedź: Możesz dodać maksymalnie 1000 pytań.


Odpowiedź: Tak. Jest to możliwe.


Odpowiedź: Lista ograniczeń:
  •  maksymalna ilość zajmowanego miejsca na dysku - 200MB
  •  maksymalna liczba plików i katalogów - 10000
  •  maksymalna liczba plików w katalogach - 500
  •  Maksymalny czas wykonywania skryptu - 25 sekundOdpowiedź: Musisz określić następujące serwery DNS: dns1.webdrive.ru i dns2.webdrive.ru.

Wtedy na twoim koncie osobistym w domains.ucoz.com zostaną aktywowane funkcje, które były wcześniej niedostępne. Są to ustawienia przekierowań i zarządzanie strefą.


Odpowiedź:

Możliwe jest dokupienie przestrzeni dyskowej wyłącznie do 10 GB. Zwiększenie miejsca na dysku jest możliwe do wykupienia jako oddzielna płatna usługa: Panel zarządzania -> $Usługi płatne -> Usługi płatne -> Kup oddzielną usługę -> Zwiększenia miejsca na dysku: +10000 Mb

 Odpowiedź:

Oczywiście, wystarczy z po prostu zamieścić w katalogu głównym* plik o nazwie "404.htm", używając w tym celu  FTP lub Menedżera plików (link znajduje się na stronie głównej w Panelu zarządzania).

Możesz dowolnie dostosować plik "404.htm" – zależy to od twojej znajomości HTML.

*katalog główny to folder, w którym znajdujesz się zaraz po wejściu do Menedżera plików.
 Odpowiedź: Można utworzyć tyle dynamicznych stron, ile chcesz. Ilość wgranych stron statycznych zależy od wielkości miejsca na dysku.Odpowiedź: Nie ma możliwości edycji tej strony.


Odpowiedź:

Niestety, prowizja naliczana przy płatności SMSem jest niezależna od uCoz. Jej wysokość jest określana przez operatorów sieci komórkowych.Odpowiedź:

Słowa kluczowe to jeden ze składników promocji strony. Stworzenie listy słów kluczowych to jeden z pierwszych kroków podczas zaczynania promowania witryny. Słowa i frazy, jakie powinny zostać zawarte na liście zależą od tematu, częstości występowania danych słów na stronie oraz poziomu konkurencji.

Możesz sprawdzić częstotliwość występowania słów kluczowych dzięki narzędziom takim jak np. Google Adwords. Odpowiedź: Możesz dodać maksymalnie 100 wariantów.


Odpowiedź: $ENTRY_VIEWS$ - liczba odsłon towaru
$ENTRY_SOLD$ - liczba sprzedaży towaru


Odpowiedź: Zobacz instrukcje na naszej oficjalnej stronie internetowej: phpexample.ucoz.net


Odpowiedź: Kiedy skończy się okres rejestracji domeny, za jaki zapłaciłeś, zostanie ona usunięta z bazy danych i przestanie działać.


Odpowiedź:

Istnieje limit odnośnie ilości plików i folderów w jednej ścieżce.

Maksymalna ilość folderów i plików na jeden poziom zagnieżdżenia (jedna ścieżka plików) wynosi 200.