Jesteś w kategorii: Menedżer plików | Wszystkie kategorie

Przejdź do kategorii: lub
 


Odpowiedź: Tak, możesz. Istnieje możliwość przesłania twoich plików zarówno za pomocą FTP, jak i Menedżera Plików.


Odpowiedź: Maksymalna wielkość pliku przesyłanego na serwer uCoz.pl wynosi 15 MB. Wielkość ta zwiększa się, kiedy kupujesz dodatkową przestrzeń dyskową od uCoz.


Odpowiedź: Tak, jest to możliwe. Znajdź link "Menedżer plików" w Panelu sterowania i kliknij go. Zostanie wyświetlona lista wszystkich plików, przesłanych na serwer. Aby przesłać nowy plik z komputera kliknij przycisk "Przeglądaj", znajdź potrzebny plik, zaznacz go i kliknij przycisk "Otwórz".

Następnie kliknij przycisk "Prześlij plik". Powinno się rozpocząć przesyłanie, a zaraz po jego zakończeniu nazwa pliku pojawi się na liście plików.

Należy zwrócić uwagę na maksymalny rozmiar przesłanego pliku - 15 MB.

Możesz również przesyłać pliki na serwer za pomocą dowolnego klienta FTP (np. CuteFTP). Szczegóły dotyczące połączenia FTP można znaleźć na stronie głównej Panelu sterowania, link "Szczegóły FTP" na samej górze


Odpowiedź:

Tak, na dysku możesz zamieszczać dowolne pliki.Odpowiedź: Tak, istnieje taka możliwość. Możesz znaleźć szczegóły dotyczące ustanowienia połączenia FTP w sekcji "Menedżer plików" w Panelu zarządzania lub na stronie głównej  Panelu zarządzania. Pamiętaj, żeby FTP działał,  należy potwierdzić swój e-mail i ustawić hasło FTP.


Odpowiedź: uCoz jest systemem do tworzenia stron dynamicznych, dlatego wyłączyliśmy przesyłanie przez FTP plików z rozszerzeniem .html, .htm i .shtml. Jeśli chcesz przesłać taki plik, możesz to zrobić w Panelu zarządzania, w sekcji "Menedżer plików".

Jeśli cała twoja strona składa się z takich plików, nadszedł czas, aby przejść do następnego poziomu tworzenia witryny, czyli tworzenia stron dynamicznych. W tym celu zbadaj moduł "Edytor podstron". Tutaj możesz tworzyć nieograniczoną liczbę stron i wypełnić je wszelkimi informacjami, a równocześnie projekt swojej stronie będzie zawierał się tylko w jednym szablonie, co pozwala szybko zmienić projekt. Zawartość dynamicznych stron jest zawarta w bazie danych, przez co nie jest związana z projektem graficznym. Możesz zarządzać zawartością strony zarówno przez Panel zarządzania jak i stronę.


Odpowiedź:

Możliwe jest dokupienie przestrzeni dyskowej wyłącznie do 10 GB. Zwiększenie miejsca na dysku jest możliwe do wykupienia jako oddzielna płatna usługa: Panel zarządzania -> $Usługi płatne -> Usługi płatne -> Kup oddzielną usługę -> Zwiększenia miejsca na dysku: +10000 Mb

 Odpowiedź:

Istnieje limit odnośnie ilości plików i folderów w jednej ścieżce.

Maksymalna ilość folderów i plików na jeden poziom zagnieżdżenia (jedna ścieżka plików) wynosi 200.Odpowiedź:

uCoz posiada funkcję tworzenia kopii zapasowych- oznacza to, że możliwe jest utworzenie kopii zapasowych zarówno całej strony jak i danego szablonu (wyglądu strony).

Wszystkie kopie zapasowe szablonów jakie utworzysz przechowywane są właśnie w Menadżerze plików w folderze _tbkp.

 Odpowiedź:

Aby utworzyć kopię zapasową swojej strony przejdź do Panelu zarządzania -> Narzędzia -> Kopia zapasowa projektu.

Tam znajdziesz wszystkie niezbędne opcje dotyczące tworzenia kopii zapasowej oraz będziesz mógł/mogła zachować tylko bazy danych, tylko dodane pliki lub całość strony. Po zaznaczeniu odpowiednich opcji kliknij “Utwórz kopię zapasową”.

Pamiętaj, jeżeli chcesz zachować kopię zapasową szablonu musisz wybrać inną opcję: Panel zarządzania -> Zarządzanie wyglądem -> Kopia zapasowa szablonów.Odpowiedź:

Nie martw się, FTP zacznie działać w ciągu 2-óch godzin od utworzenia strony.Odpowiedź:

Aby pracować ze skryptami PHP najpierw musisz opłacić możliwość wykorzystania skryptów PHP na swojej stronie. Usługa ta może być zakupiona oddzielnie lub jako część któregoś z płatnych pakietów.

Możliwość korzystania z PHP jest zawarta w pkaietach Deweloperskim, Premium+, Deweloperskim+ oraz Ultra. Aby zakupić któryś z pakietów przejdź do Panelu zarządzania -> $Usługi płatne -> Usługi płatne -> Pakiety płatnych usług.

Aby zakupić możliwość korzystania ze skyptów PHP jako oddzielną usługę przejdź do Panelu zarządzania -> $Usługi płątne -> Usługi płatne -> PHP (rozwijana lista w prawym górnym rogu) i wybierz okres na jaki chcesz aktywować tę usługę.

Więcej informacji i instrukcji o korzystaniu z PHP znaleźć można w naszym specjalnym tutorialu (w jęz. angielskim)