Jesteś w kategorii: Bezpieczeństwo strony | Wszystkie kategorie

Przejdź do kategorii: lub
 


Odpowiedź:

Istnieje kilka prawdopodobnych powodów, dla których szkodliwe oprogramowanie mogło pojawić się na stronie:

 • Twoje hasło zostało wykradzione i ktoś użył go aby uzyskać dostęp do strony;
 • nieprawidłowe ustawienia dostępu dla Grup użytkowników;
 • do strony dodano zewnętrzny, potencjalnie niebezpieczny skrypt z niewiadomego źródła.

 

Odblokowanie strony

Jeżeli Twoja strona została zablokowana ze względu na szkodliwe oprogramowanie skontaktuj się z nami poprzez odpowiedni formularz.


Kolejne kroki

Aby uniknąć kolejnych blokad strony sugerujemy wykonanie następujących czynności:

 • Przeszukaj swój komputer pod kątem wirusów
 • Sprawdź log (dziennik) swojego Panelu zarządzania wdg. adresów IP, z których się do niego logowano. Aby to zrobić, należy wejść do: Panel zarządzania -> Bezpieczeństwo -> Zapisz działania w logu (dzienniku). Jeżeli zauważysz jakikolwiek podejrzany adres IP na liście, zmień hasło do Panelu zarządzania: Bezpieczeństwo -> Zmień hasła do konta;
 • Sprawdź ustawienia dostępu dla Grup uzytkowników. Aby to zrobić, wykonaj następujące kroki: Panel zarządzania -> Użytkownicy -> Grupy użytkowników. Upewnij się że jedynie administratorzy mogą korzystać z HTML podczas dodawania wpisów;
 • Jeżeli Twoja strona jest zarejstrowana w Narzedziach Google dla webmasterów możesz sprawdzić ją pod kątem szkodliwego oprogramowania w sekcji "Bezpieczeństwo"


Odpowiedź:

Jeżeli na Twojej stronie znajdują się zewnętrzne reklamy lub częste przekierowania do innych witryn powinieneś/powinnaś przeszukać kod swojej strony pod kątem zewnętrznych, nieautoryzowanych przez uCoz skryptów. W większości przypadków szkodliwy kod umieszczony jest w szablonie Strony witryny, może on się jednak znaleźć w każdym z szablonów w sekcji Wygląd. Wszystko co musisz zrobić w tej sytuacji to usunięcie szkodliwego kodu z szablonu.Odpowiedź:

Aby przeskanować zawartość komputera pod kątem wirusów oraz pozbyć się ich możesz skorzystać z darmowych programów oraz narzędzi.

 

Pilne przeskanowanie zawartości komputera

W tym celu możesz skorzystać darmowych narzędzi takich jak Dr.Web CureIt! lub Kaspersky Virus Removal Tool.

 

Ciągła, dłutgoterminowa ochrona

Aby mieć pewność, że Twój komputer znajduje się pod ciągłą ochroną zalecamy skorzystanie z programów antywirusowych, których baza danych jest regularnie aktualizowana, np. Avast! Free Antivirus itp.Odpowiedź:

Istnieje kilka szeroko zdefiniowanych form oszustw które mogą dotknąć również użytkowników uCoz:

 • Podejrzane e-maile od nieznanych osób, zazwyczaj z załączonym plikiem;
 • Wiadomości e-mail wymagające od Ciebie wejścia na nieznajomą stronę lub wpisanie haseł lub danych osobistych;
 • Podejrzane programy mające działać z uCoz;
 • Programy i strony phishingowe (wyłudzające poufne informacje osobiste przez podszywanie się jakąś osobę lub instytucję), kradnięcie Twoich haseł dostępu do stron uCoz.

 

Aby skutecznie się ochronić wystarczy podążać za kilkoma prostymi zasadami:

 • Nie dawaj nikomu swojego hasła ani dostępu do Twojego konta;
 • Nie udostępniaj informacji personalnych ani haseł jeżeli wysyłasz wiadomości e-mail do osób, których nie znasz;
 • Nie korzystaj z podejrzanych programów, które wymagają Twojego hasła lub informacji personalnych

 

Dodatkowe informacje znajdziesz na anglojęzycznym Forum uCoz Community. Jeżeli chcesz zgłosić stronę phishingową lub jakiekolwiek inne przypadku używania uCoz niezgodnie z prawem prosimy o skontaktowanie się z naszym Zespołem poprzez Formularz zażaleń.

 •  


Odpowiedź:

uCoz posiada bardzo elastyczny system zezwoleń i pozwoleń dostępu- zarówno dla samej strony jak i Panelu zarządzania. Możesz potrzebować tej funkcji w wielu sytuacjach- np. kiedy chcesz dać dostęp do swojej strony specjaliście od SEO. W tym przypadku zalecamy dawanie dostępu wyłącznie do najważniejszych elementów kontroli strony.

Ustawienia dla Grup użytkowników możesz zmieniać w Panelu zarządzania -> Użytkownicy -> Grupy użytkowników. Tu zarządzać możesz pozwoleniami dla już istniejącyc grup oraz tworzyć i definiować nowe. Pozwolenia dla każdej z grup mogą być definiowane niezależnie.Odpowiedź:

Jeśli masz taki problem, mimo że system ostrzegł cię o konieczności zapamiętania odpowiedzi, powinieneś skontaktować się ze Wsparciem technicznym, korzystając z zakładki Panel zarządzania -> PomocW treści wiadomości możesz wpisać poniższy tekst:

"Witam

Proszę o pomoc w odzyskaniu odpowiedzi na moje tajne pytanie powiązane se stroną [adres strony]. Jakie dane powienienem/ powinnam przesłać?"

 

PoradaJeżeli przesyłasz dokumenty nie używaj serwisów przechowujących obrazy. W innym wypadku ryzykujesz ujawnienie swoich danych osobowych osobom trzecim.Odpowiedź:

Możesz zmienić swoje tajne pytanie lub odpowiedź w pulpicie Webtopa na swojej stronie. Zobacz więcej na ten temat na naszym forum społeczności tutaj.

 

Jeżeli zapomniałeś/aś odpowiedzi na tajne pytanie:

Jeśli masz taki problem, mimo że system ostrzegł cię o konieczności zapamiętania odpowiedzi, powinieneś skontaktować się ze Wsparciem technicznym, korzystając z zakładki Panel zarządzania -> PomocW treści wiadomości możesz wpisać poniższy tekst:

"Witam

Proszę o pomoc w odzyskaniu odpowiedzi na moje tajne pytanie powiązane se stroną [adres strony]. Jakie dane powienienem/ powinnam przesłać?"Odpowiedź:

Tak, jest to możliwe- uCoz posiada elastyczny system ograniczań logowania. Możesz ustalić maksymalną liczbę osób zalogowanych naraz do strony czy też ograniczyć dostęp do swojego Panelu zarządzania z pewnych adresów IP i ich podsieci. Odpowiednie ustawienia znajdziesz w Panelu zarządzania -> Bezpieczeństwo -> Ustawienia zabezpieczeńOdpowiedź: Możesz zmienić hasło do FTP w Panelu zarządzania -> Bezpieczeństwo  -> Zmiana hasła do  FTP